دسته‌بندی نشده

روحانی در نشست خبری /14/:

روحانی در نشست خبری /14/:

نمی‌دانم اشکال برخی به روند کار دولت است یا لبخند بنده. قطعا مردم مشکل دارند و اینکه زندگی مردم وفق مرادشان نیست، درست است زیرا ما با یک تحریم بی‌سابقه در دنیا مواجه شده‌ایم. وقتی فشار وارد می‌شود، حتما تاثیرگذار است.

ما در سال 95 بالاترین رشد اقتصادی دنیا را داشتیم یعنی 12.5 درصد. به دلیل اینکه برجام اجرا شد و روابط بانکی با دنیا برقرار کردیم. صادرات نفت ما افزایش یافت و زندگی مردم بهتر شد.

اینکه می‌گویید دولت به اعتراض مردم گوش نمی‌کند درست نیست. مردم ولی نعمت ما هستند. اگر گرانی بنزین باعث اعتراضات شد، چرا همان صبح جمعه که گران شد خبری نبود؟

در موضوع بنزین، دولت یک ریال برای مخارج خود استفاده نمی‌کند. کل اضافه درآمد بنزین به 60 میلیون نفر داده می‌شود. آمار تورم ما در چند ماه پیش 52 درصد بوده و امروز 26 درصد است. تورم 12 ماهه ما 38 درصد شده است. مردم و دولت این کار را کرده‌اند.

ناکارآمدی یعنی چه؟ در شرایط تحریم، کار این دولت را با دولت‌های دیگر مقایسه کنید. اینکه تولید گاز ما به 620 میلیون مترمکعب امسال به یک میلیارد متر مکعب می‌رسد کارآمدی نیست؟ در همه بخشها کلمه «ناکارآمدی» که دوستان رقیب ما به کار می‌برند درست نیست. در شرایط فشار بین‌المللی، آنها باید ما را یاری کنند.

دولت تنها و مجلس تنها و قوه قضاییه تنها موفقیتش کم خواهد بود. ما نامی از شورای نگهبان نبردیم تا حالا بلکه صحبت از ناظران کردیم. انتقاد هم که اشکالی ندارد. اگر می‌خواهیم همین را هم تعطیل کنیم. به عنوان رئیس جمهور موظفم نقض قانون اساسی را اطلاع دهم. متولی قانون اساسی و بالاتر از ناظر و مسئول اجرای قانون اساسی، رئیس جمهور است. کاش ما هم مثل شورای نگهبان، فقط ناظر بودیم.

اینجا نظر بدهید